GENOVET GENETİK

2005 yılında Türkiye'nin Kuzey Yıldızı olan Samsun'da kurulmuş GENOVET GENETİK!
Firmamız ;
Türkiye'nin var olan saf ırk, melez ve yerli ırkların dünyanın değişik bölgelerindeki seleksiyon ve progeny testleri yapılarak genetik üstünlükleri kanıtlanmış boğaların sperma ve embriyolarını ülkemize getirip, hayvanlarımızla eşleştirip, genetik altyapımızın çeşitlenip güçlenmesini ve genetik yakınlaşmanın önlenmesi ile ''sağlıklı nesiller '' elde edilmesini temel prensip edinmiştir.

Hizmet ağımız uzman ve sorunluluk sahibi kişiler ile sıcak satış ve bayi ağı ile ülkenin her köşesine ulaşmaktadır.  Ürün seçimleri ülkemiz hayvancılığın ihtiyacına göre işinde uzman ekip tarafından Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ithalat kriterleri doğrultusunda uygulayıcı (Veteriner Hekim,

Veteriner Tekniker ve Teknisyenler) ve hayvan sahiplerinin talepleri doğrultusunda seçilmektedir.  Hedefimiz kalite ile verim ve memnuniyeti birleştirip ülkemiz hayvancılığına" sağlıklı nesiller " kazandırmaya yardımcı olmaktır.
Neden testleri yapılmış sperma ithalatı yapıyoruz!
Dünya nüfusu hızla artmaktadır. Bu artış beslenme sorunu nu ve protein ihtiyacını da beraberinde getirmektedir. Dünyanın değişik yerlerinde yapılan seleksiyonlar sonucu verimi yüksek hayvanların sperma ve embriyo ları ile aynı anda başka ülkelerde verimi düşük hayvanlara çok kolay gen aktarımı yapılabilmektedir.

Bölgesel hayvanlar birbirleri ile çiftleştiğinde genetik yakınlaşma, oysa suni tohumlama ve embriyo nakli ile genetik çeşitlenme ile verimlerinde ciddi artış sağlanabilmektedir.

Avantajları ;
1- Genetik yakınlaşma önlenmiş olur.
2- Özürlü ve verimi düşük yavruların oranı düşer.
3- Et ve süt miktarında, kalitesinde artışı sağlanır.
4- Irklar arasındaki dayanıklılık ve verim için yapılan" melezleme " de dünyanın her noktasındaki uygun hayvanlar birleştirilir.
5- Döl tutma ve döl verimi artısı sağlanır.
6- Genetik kusurlar dan kolayca kurtulma şansı olur.

Dengeli beslenme "sağlıklı nesiller" in temel unsurudur. Bu da doğru tercih den geçer. 

GENOVET GENETİK